Uudised

Aasta küla 2023 konkursi kõige peresõbralikum küla on Neemi küla Saaremaal. Palju õnne!
Peresõbralikkuse finalistide hulka valis Pere Sihtkapital veel Puski küla Hiiumaalt ja Kaerepere aleviku Raplamaalt.

__

Lisainfo – kõige peresõbralikuma küla eripreemia

Alates 2023. aastast annab Pere Sihtkapital välja eripreemia kõige peresõbralikumale külale Aasta küla konkursi finalistide seas.

Eesti Külaliikumine Kodukant on alates 2015. aastast korraldanud iga kahe aasta tagant Aasta küla konkurssi. Konkursi eesmärk on avaldada tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning aidata kaasa maaelu positiivse maine kasvule.

Pere Sihtkapitali üheks eesmärgiks on lastega perede ning lasterikkuse väärtustamine. Peredel, eriti lastega peredel, aitab end hästi tunda toetav ning peresid väärtustav keskkond – nii kogukond kui elukeskkond. Küla või alevik on lastele sobiv keskkond, eriti kui on tagatud võimalused laste igakülgseks arenguks. Riigil ja kohalikul omavalitsusel on selles osas palju teha, aga suure panuse saab anda ka aktiivne külaliikumine. Pere Sihtkapital tunnustab ja toetab eriauhinnaga küla, kes on panustanud juba praegu laste ja perede heaolusse ja omab ka tulevikuks ideid, kuidas muuta oma küla peredele atraktiivseks.

Kõige peresõbralikum küla selgub Aasta küla konkursi üldankeetide, Pere Sihtkapitali eriküsimuste ning kolme finalisti külastamise põhjal.

Auhinnafondi suurus on 500 eurot.

Kõige peresõbralikuma küla eripreemia laureaadid

2023

Neemi küla Saaremaal | Uudis (FB)